Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Jeleniu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej http://sp.jelen.ibip.pl/public/.
Data publikacji strony internetowej: r. Data ostatniej istotnej aktualizacji: r.
Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Treści nieobjęte przepisami
Część dokumentów (pliki PDF) nie jest dostępna cyfrowo ponieważ zostały wytworzone przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych lub przekazane przez podmioty zewnętrzne i nie ma możliwości ingerencji w ich treść.
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB) oraz program WAVE.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową strony internetowej możesz zgłosić do Katarzyna Lebiecka — e-mail spjelen@bornesulinowo.pl lub telefonicznie +48 94 375 74 23.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
W celu ułatwienia złożenia żądania zapewnienia dostępności udostępniamy Wniosek o zapewnienie dostępności, na podstawie którego możesz zgłosić potrzebę zapewnienia dostępności cyfrowej, architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej. Dokument ten znajduje się pod deklaracją dostępności. Wniosek należy wysłać na adres mail: spjelen@bornesulinowo.pl.
Istnieje również możliwość poinformowania nas o braku zapewnienia dostępności cyfrowej, architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej. Możesz w tej sprawie złożyć Informację o braku dostępności. Dokument ten znajduje się pod deklaracją dostępności. Informację należy wysłać na adres mail: spjelen@bornesulinowo.pl.
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej lub architektonicznej czy informacyjno-komunikacyjnej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa podmiotu:
- Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Jeleniu,
- Adres: Jeleń 2, 78-446 Silnowo,
- mail: spjelen@bornesulinowo.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Adres siedziby – Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Jeleniu, Jeleń 2, 78-446 Silnowo.Dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami korytarzy, schodów i kondygnacji w budynku szkoły:
- korytarze są przystosowane do korzystania przez osoby niepełnosprawne ruchowo,
- niemożliwy jest dostęp i wstęp do wszystkich pomieszczeń przy wykorzystaniu klatki schodowej i korytarzy,
- schody w budynku nie są przystosowane do korzystania przez osoby niepełnosprawne,
- schody w budynku posiadają zamontowane poręcze,
- budynek nie jest wyposażony w windę dostosowaną do osób niepełnosprawnych,
- w budynku nie ma toalety przystosowanej dla osób niepełnosprawnych.
Dostępność i sposób korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych:
Przed budynkiem szkoły nie ma wyznaczonego miejsca parkingowego dla niepełnosprawnych.
Opis innych dostosowań dla osób ze szczególnymi potrzebami (na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych) w budynku:
- w budynku nie ma systemu informacji głosowej,
- w budynku nie ma pętli indukcyjnych,
- w budynku nie ma oznaczeń w alfabecie braille’a,
- w budynku nie ma druku (napisów i piktogramów) powiększonego dla osób niewidomych i słabowidzących, istniejące piktogramy dotyczą oznaczenia dróg ewakuacyjnych,
- wewnątrz budynku brak jest oznaczenia kontrastowego, z wyjątkiem oznaczenia dróg ewakuacyjnych.
Opis możliwości ewakuacji osób ze szczególnymi potrzebami:
- osoby mogące poruszać się samodzielnie i bez zaburzonej orientacji korzystają z wyznaczonych i oznaczonych dróg ewakuacyjnych,
- osoby mogące poruszać się samodzielnie, ale z zaburzoną orientacją korzystają z wyznaczonych i oznaczonych dróg ewakuacyjnych wskazanych przez ratowników lub pracowników szkoły.
Zapewnienie dostępności alternatywnej polega na:
- Umożliwieniu kompleksowego załatwiania sprawy osobie rodzicowi/opiekunowi prawnemu ze szczególnymi potrzebami w pomieszczeniu dostępnym bez konieczności pokonywania barier architektonicznych przez wydelegowanie pracownika na czas załatwiania sprawy (można wskazać bezpośrednio jakiegoś nauczyciela, dyrektora lub pedagoga).
- Zapewnieniu asysty pracownika szkoły podczas załatwiania spraw przez osobę ze szczególnymi potrzebami, w tym udzielanie informacji o rozkładzie pomieszczeń i rodzajach załatwianych spraw oraz pomoc przy przemieszczaniu się.
- Umożliwieniu asysty osobie ze szczególnymi potrzebami osoby przybranej (pełnomocnika, opiekuna, członka rodziny lub innej osoby trzeciej wskazanej przez osobę ze szczególnymi potrzebami).
- Szkoła prowadzi stronę internetową z zawartymi informacjami dotyczącymi rekrutacji, aktualności z życia szkoły, podstawowych dokumentów, kontaktu, itp.
- Szkoła zapewnia w szczególności w okresie pandemii korona wirusa COVID 19 tablety umożliwiające kontakt nauczyciela z uczniem.
- Szkoła prowadzi dziennik elektroniczny LIBRUS Synergia dzięki któremu poprawiono znacznie komunikację pomiędzy rodzicem / opiekunem prawnym, a pracownikami szkoły.
- Szkoła w miarę możliwości zapewni, na wniosek osoby ze szczególnymi potrzebami, komunikację w formie określonej w tym wniosku lub zamienne rozwiązania.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Szkoła nie posiada oznaczeń w alfabecie Braille’a, oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
Aplikacje mobilne
Podmiot nie posiada aplikacji mobilnych.

